Podmínkou přijetí je úspěšné vykonání talentové přijímací zkoušky před komisí.
Hudební obor: Vyučování probíhá formou individuální výuky (příp. ve skupině maximálně 2 žáků). Od 3. ročníku základního studia I. stupně přibývají postupně žákům některé další předměty – např. kolektivní hudební praxe, hudební nauka, nástrojový seminář.
Žákům nabízíme výuku v těchto studijních zaměřeních: Klavír, Varhany, Cemballo, Klávesové nástroje v populární hudbě, Keyboard, Kytara klasická, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Zobcová flétna, Flétna, Hoboj, Fagot, Lesní roh, Klarinet, Saxofon, Trubka, Baryton, Tenor, Trombón, Tuba, Bicí nástroje, Zpěv, Zpěv v populární hudbě a Zvuková tvorba.
Taneční obor: Výuka tanečního oboru v základním studiu probíhá ve skupinách 10 – 15 žáků minimálně 2x týdně. Žáci se díky složení pedagogického sboru mohou zaměřit na výuku klasického tance a špičkové taneční techniky, na výuku moderního tance (se zaměřením na současné techniky jako např. Limón, Graham, Horton, Cunningham, Jazzdance aj.), na výuku lidového tance (uplatnit se mohou ve školním folklorním souboru Peciválek) a stepu (s uplatněním v souboru Fidgety Feet).
Výtvarný obor: Vyučuje se ve skupinách do 15 žáků 1x týdně ve tříhodinových lekcích (3 x 45 minut). Ve studijním zaměření základní výtvarné techniky se žáci seznámí se základy kresby, malby, grafiky, modelování, keramiky - včetně práce na hrnčířském kruhu a fotografování. V dalších studijních zaměřeních mohou žáci volit mezi Počítačovou grafikou, Digitální fotografií, Sochařstvím a Studijní kresbou a malbou (příprava na vyšší umělecké školy).
Literárně-dramatický obor: Vyučuje se ve skupinách cca 10 žáků nejprve 1x týdně, od 3. ročníku I. stupně přibývají další povinné předměty. V celém základním studiu existuje pouze jediné studijní zaměření - Dramatická tvorba. Na II. stupni je do výuky zařazen vždy jeden z povinně volitelných předmětů: Režie a dramaturgie, Základy tvůrčího psaní, Scénografie, Divadelní produkce, Dramatická výchova, kritika a divadelní věda, Muzikálové herectví, Loutkoherectví, Individuální interpretace textu a tématu a Hudebně-hlasová průprava.
Literárně-dramatický obor má svou stálou divadelní scénu – Divadlo Jesličky. Představení pro veřejnost se konají pravidelně několikrát týdně. Výuka LDO je zaměřena na přípravu a realizaci divadelních inscenací různých typů a žánrů dle věku, schopnosti a zájmu jednotlivých žáků (např. činoherní divadlo, loutkové divadlo, divadlo poezie, pohybové divadlo, autorské divadlo aj.)